• 18 czerwca 2019

15. Festiwal Zaczarowanej Piosenki w Krakowie

15. Festiwal Zaczarowanej Piosenki w Krakowie

960 640 Smart Creation

Wczoraj na krakowskim Rynku odbył się finał jubileuszowej 15. Edycji Festiwalu Zaczarowana Piosenka organizowanego przez Fundację Anny Dymnej „Mimo wszystko”. Restauracja Wesele od lat jest partnerem tego wyjątkowego wydarzenia.

O statuetkę Zaczarowanego Ptaszka i stypendia muzyczne ubiegają się niepełnosprawni wokaliści w różnych grupach wiekowych. Finaliści zaśpiewali m.in. z Anią Rusowicz, Olgą Szomańską, Kubą Badachem i Czesławem Mozilem.

Restauracja Wesele jest wieloletnim partnerem Festiwalu, którego uczestników od lat gościmy przy naszych stołach. Mamy nadzieję na współpracę z organizatorami również przy kolejnych edycjach wydarzenia.

W ciągu dotychczasowych edycji do udziału w konkursie wokalnym Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” zgłosiło się ponad 4000 kandydatów. 80 zwycięzców otrzymało statuetki Zaczarowanego Ptaszka i odebrało nagrody o łącznej wartości przekraczającej milion złotych. Z finalistami śpiewało 75 największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Festiwal jest transmitowany w Telewizji Polskiej, dzięki czemu idea wydarzenia dotarła do wielomilionowej publiczności.

Więcej o Festiwalu można przeczytać tutaj: www.mimowszystko.org/zaczarowanapiosenka